Filled Under:

A család a legfontosabb pillére társadalmunknak

A család a legfontosabb pillére a társadalomnak, megerősítése nemzetgazdasági szempontból is a legfontosabb feladat - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szombat délelőtt Budapesten, a máriaremetei Kisboldogasszony-bazilika kertjében.
    
A kormány által a plébániának adományozott székely kapu felavatásakor a miniszter a családokért tett egyik legfontosabb lépésnek nevezte, hogy "az elmúlt néhány hónapban, a gazdaság élénkülésével párhuzamosan a munkába állók száma meghaladta a négymilliót. Csaknem 200 ezerrel többen dolgoznak ma Magyarországon, mint tavaly ilyenkor" - tette hozzá.
    
Varga Mihály hangsúlyozta, a közmunkaprogrammal a kormány visszaadta a munka becsületét, hiszen generációk nőttek fel úgy, hogy nem látták a családfőt munkába járni. A család megerősítését szolgáló kormányintézkedések közül a miniszter kiemelte a családi adókedvezményt és az édesanyák részmunkaidős foglalkoztatását segítő adókedvezmény bevezetését.     A magyar családok ismét biztonságban érezhetik magukat, hiszen a keresetek emelkedése, a rezsicsökkentés, az alacsony infláció lehetővé teszi, hogy növeljék megtakarításaikat, tervezhetőbbnek érezzék a jövőjüket. A magyar gazdaság növekedése jelenleg a legmagasabb az Európai Unióban - tette hozzá.     A kormány a különböző intézkedéseivel csaknem 450 ezer devizahiteles családot "vezetett ki az adósságcsapdából" - hangsúlyozta Varga Mihály.     A rendezvényen Szabó István (Fidesz-KDNP), a Pest Megyei Közgyűlés alelnöke azt mondta: "folyamatosan úton vagyunk, és az út, amelyen járunk, egyre zajosabb. Aki zarándokútra indul, az lelassítja az időt, és kizárja a zajokat."
    
A székely kaput, amely a csíkszentdomonkosi Kosza Endre fafaragó alkotása, a máriaremetei plébános, Esterházy László áldotta meg és vette át jelképesen Varga Mihály minisztertől.
    
A székelykapu-avatás az idén hagyományteremtő jelleggel először megrendezett 1Úton zarándoknap nyitó eseménye volt. A nemzetközi zarándoknapon a Mária-út minden szakaszán gyalogolnak, a zarándolatot a családokért ajánlják fel. A Mária-út Közép-Európán átívelő, a Mária-kegyhelyeket összekötő zarándok- és turistaút-hálózat, amelynek kelet-nyugati fő tengelye az ausztriai Mariazelltől az erdélyi Csíksomlyóig vezet mintegy 1400 kilométeren. A zarándoknapon több mint negyven település felé indulnak zarándoklatok a 10-25 kilométerre lévő környező településekről.
    
A Mária Út Közhasznú Egyesület és a Mária Rádió által szervezett zarándoklaton a résztvevők különböző helyeken, de egy időben, Ausztriában és Magyarországon délben, Erdélyben 13 órakor megállnak és elmondják az Úrangyala imádságot.

forrás: MTI
kép: http://m.cdn.blog.hu/