Szűnjön meg a nők megkülönböztetése a bérek területén!

A LMP országgyűlési határozati javaslatot fog előterjeszteni annak érdekében, hogy szűnjön meg a nők hátrányos megkülönböztetése a bérek területén - közölte Szél Bernadett sajtótájékoztatón pénteken Békéscsabán.




Az országgyűlési képviselő, az LMP társelnöke kijelentette: egyenlő munkáért egyenlő bér járna, ám a nők bérszakadéka napjainkra elérte a 18,3 százalékot. A javaslat célja, hogy a hátrányos megkülönböztetés tilalmának elve kerüljön be a közgondolkodásba, az ellenőrzést pedig bízzák az Egyenlő Bánásmód Hatóságra (EBH) - tette hozzá.
  
A következő költségvetési törvényjavaslat vitája során el akarják érni ennek érdekében a hatóság megerősítését, hogy kellő erővel tudja vizsgálni, miként valósul meg az elv a vállalati gyakorlatban.
  
A képviselő felhívta a figyelmet arra, hogy az egyenlő munkáért egyenlő bért elv gyakorlati megvalósítása azt is jelentené, hogy a családok jövedelembe több mint 18 százalékkal emelkedne.
  
Szél Bernadett azt mondta: bár a kormánypárti többség korábban elvetette a hasonló javaslatukat, bízik abban, hogy a nőkkel kapcsolatos mostani belpolitikai vita után nem térhet ki az elfogadása elől.
  
"Újabb harcot fogunk indítani a bérszakadék felszámolása érdekében, amely elől a kormányzat várhatóan nem fog tudni kitérni" - mondta.
  
Takács Péter, az LMP békéscsabai önkormányzati képviselője a szociális biztonság hiányáról szólva elmondta, hogy a városban sok éve konszenzusosan működik a szociális ellátás. Előfordult olyan esztendő, amikor erre célra egymilliárd forintot fordított az önkormányzat. A romló helyzetről szólva jelezte, hogy 2009-ben még csak 850 közmunkás volt Békéscsabán, 2014-ben viszont már 1900. A legjobb szociálpolitika a jó gazdaságpolitika, ezért is szorgalmazta az önkormányzat ülésein, hogy gyorsítsák fel azokat a programokat, amelyek az új uniós ciklusban Békéscsaba számára fejlődési lehetőséget kínálnak - fogalmazott. Emlékeztetett arra, hogy a város 2020-ig 13,2 milliárd forint támogatásra számít.