Vb: Magyar góleső és kiütés Ausztrália ellen

A magyar válogatott a papírformának megfelelően magabiztosan, 43–13-ra legyőzte Ausztráliát a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokság hétfői játéknapján Madridban, így két meccs után százszázalékos mérleggel áll a D-csoportban, akárcsak a spanyol és a horvát válogatott.

1. FÉLIDŐ

1–5. perc: Egy elrontott ausztrál támadással kezdődött a mérkőzés, majd Krivokapics Milorad törte meg a gólcsendet a második perc végén. A túloldalon Tommy Fletcher egyenlített, majd Lékai Máté és Szöllősi Szabolcs is betalált, így két góllal meglépett a magyar válogatott ötminutumnyi kézilabda után. 1–3

6–10. perc: A hatodik perc elején Ancsin Gábor lőtte ki kilenc méterről a jobb felsőt, majd az ausztráloknál ismét Fletcher volt eredményes. Magyar labdaszerzés után Szöllősi ziccerét védte a rutinos Ognjen Latinovic. Az ausztrálok továbbra is halványak voltak támadásban, Szöllősi, majd Putics mélyítette a különbséget. 2–6

11–15. perc: A 11. minutum magyar hetessel kezdődött, amit Krivokapics váltott gólra, majd Fletcher lövését védte Tatai Péter, majd a gyors indításból Putics volt eredményes. A hatgólos magyar vezetés időkérésre késztette Ramadanit, ám a szusszanásnyi szünet után Mouncey bombázott fölé. Lékai azonban nem hibázott, kíméletlenül lőtt a bal felsőbe. Az ausztrálok gólvágója, Fletcher egy megpattanó lövéssel csapta be Tatait, majd Ancsin is megszerezte második gólját. Gahan egy tetszetős támadás végén dobta be a negyedik ausztrál gólt, amire a jól játszó Krivokapics válaszolt. 4–11

16–20. perc: Egy kis kapkodás az első félidő derekán, mindkét csapat eladott egy-egy labdát, majd Lékai kapott remek indítást, amit gólra váltott. A meccs első sárgáját Putics kapta, a 18. perc végén egy labdaszerzés után Lékai passzolt remekül Szöllősihez, aki eredményes volt a ziccerből. A 19. minutumban jött az első kiállítás is, Ancsin kapott két percet, az ausztrálok gyorsan kihasználták a fórt, Hedges talált be. Emberhátrány ide, emberhátrány oda, Lékai a jobbátlövő helyén betört, és a kapus „szemei közé” lőtt. 5–14

21–25. perc: Lékai tarthatatlan volt, megdobta ötödik gólját a 21. percben, majd megsérült, odaütöttek neki, vérzett az orra, így ápolásra szorult. Ezután ismét kapkodóvá vált a játék, az ausztrálok két lövést is rontottak, míg a mieink hosszú indítása volt pontatlan. Ancsin szenzációs passza után Szöllősi emelt az ausztrál kapuba, majd Najdovski betörése után Fletcher lövését védte Tatai. 5–16

26–30. perc: Elképesztő magyar góllal lett 12 a különbség, Krivokapics bedobta a labdát a hatoson belülre, Szöllősi pedig beugrott, és a kapuba helyezte azt a dermedten figyelő Latinovic mellett. Kelly harcolt ki hetest a 28. percben, ám Tatai szomorította az ausztrálokat, hiszen védte Fletcher kísérletét. Krivokapics góljára gyorsan jött a válasz, Gahan talált be Tatainak, majd egy gyönyörű kínai figurából Vadkerti Attila volt eredményes. A magyar balszélső az utolsó minutumban újabb gólt dobott, Tatai védése pedig feltette a koronát a mieink első félidei teljesítményére. 6–20

2. FÉLIDŐ

31–35. perc: Szöllősi harcolt ki hetest a második félidő kezdetén, amelyet ismét Krivokapics váltott gólra magabiztosan, Daniel Kelly pedig sárgát kapott. Egy kihagyott ausztrál lehetőség után Szöllősi újabb hétméterest harcolt ki, melyet Császár Gábor vágott be. A túloldalon belemenés miatt mienk lett a labda, Vadkerti pedig megszerezte harmadik gólját – kellett hozzá az ausztrálok rossz nyitott védekezése is.  Az ötödik perc végén Krivokapics dobott gyönyörű gólt. 6–24

36–40. perc: Gahan, majd Fletcher is eredményes volt, a nálunk beálló Mocsai Tamás és Nagy Kornél is góllal kezdett, így maradt a 18 gólos különbség. Nem sokáig, Császár egy az egyben indulhatott, ő az ilyeneket nem szokta elrontani, most sem tette, így már 19 volt közte a 39. percben. Szöllősi növelte 20-ra a magyar előnyt 40 minutumnyi játékot követően. 8–28

41–45. perc: Szöllősi is brillírozott, újabb gólt dobott, Tatai védése után meglepetésre Császár ziccert rontott. A nyártól a PSG-t erősítő magyar irányító egy góllal javított, majd Kelly csavarása zúgott mellé. Császár hetesből is eredményes volt, ekkor már 31–8-ra ment a magyar válogatott. A csereként beálló Iváncsik Gergő ziccert rontott, Karlsson nagy bravúrt mutatott be. A szintén nemrég beálló Zubai megdobta első gólját, két passz után megszületett a magyar talált. 8–32

46–50. perc: Iváncsik Gergő is betalált, majd Tatai védése után a leindításból Császár volt eredményes. A veszprémi szélső a 48. percben a kapufát találta telibe, Fletcher pedig megdobta az ausztrálok kilencedik gólját, némileg csökkentve a két csapat között lévő óriási különbséget. Harsányi a túloldalon a jobb szélről volt eredményes, az emberhátrányba kerülő Ausztrália Subotic révén azonban újabb gólt szerzett. Császár után Zubai talált be. 10–37

51–55. perc: Fletcher bombagóllal vétette észre magát, jó tíz méterről küldött sistergős löketet a jobb felsőbe. Subotic harcolt ki hetest, melyet Calvert vágott be, így az ausztrálok egy 2–0-s etapot tudtak maguk mögött. Császár is hétméteresből talált be a túloldalon, Tatai védése után Subotic kapott két percet. A mieink fórban is betaláltak, Mocsai vágott hatalmas gólt. 12–39

56–60. perc: Ausztrál időkérést követően Harsányi volt eredményes, Mouncey-t pedig kiállították. Emberelőnyben Zubai harcolt ki hetest, amit Császár irdatlan erővel értékesített. A 29. minutumban Kelly tört be a kissé lyukas magyar védelem mellett és betalált. A közönség harmincgólos különbséget követelt, ami felé Iváncsik Gergő emelése volt az első lépés, a második Putics találata, így teljesült a szurkolók kívánsága, a magyar csapat könnyed győzelmet aratott. 13–43