Vb: Hiába a nagy hajrá, elbuktuk a dánok elleni meccset

A magyar férfi kézilabda-válogatott 28–26-ra kikapott a világbajnoki ezüstérmes és Európa-bajnok Dániától a spanyolországi világbajnokság negyeddöntőjében.

1–5. perc: A magyar szurkolók között ott van Hanga Ádám, a Manresa kosárlabdázója is. Ő sem örült neki, hogy Császár kivédett lövése után a dánok Lindberg góljával megszerezték a vezetést a Tatai – Harsányi, Nagy L., Császár, Zubai, Putics, Iváncsik G. csapattal kezdő magyar alakulat ellen. Mikkel Hansen első lövését blokkoltuk, a másodikat pedig Tatai védte. Sajnos azonban Landinnak nem tudtunk gólt dobni, Nagy László és Putics (kétszer) is hiába próbálkozott. Eggert belőtte a 20. hetesét is a vb-n, és René Toft Hansen is beköszönt, utóbbit nem sokkal később kiállították. 0–3

6–10. perc: Nagy László a 8. percben végre megszerezte az első magyar gólt, de Hansen válaszolt rá, emberrel együtt. A dánok mozgékony védőfala ellen nem találjuk az ellenszert, lövéseinket leblokkolják, bejátszásainkat elhalásszák. Szerencsére a védekezésünk nem olyan rossz, mint a támadójátékunk. 1–5

11–15. perc:  Eggert lerohanás után cunderrel eredményes, majd Nagy László jegyzi a második találatunkat is. Továbbra sem kaptuk el a fonalat, René Toft Hansen második gólja után Mocsai Lajos időt kért 2–7-nél. Császár magasan a kapu fölé bombázott, Tatai védése után pedig belemenést fújtak a játékvezetők, Nöddesbo leindulásból növelte hatgólosra a dán előnyt. 2–8

16–20. perc: Nagy Kornél és Szöllősi Szabolcs is a pályán nálunk, utóbbi góllal mutatkozott be. Niklas Landin remek százalékkal véd, de nincs nehéz dolga, mivel a magyar átlövések rendre kiszorított helyzetből érkeznek, gyengén helyezve. Ez volt az első ötperces periódus, amelyben több mint egy gólt lőttünk, de így sem csökkent a különbség. 5–11

21–25. perc:  Szöllősi kiállítását Lindberg használta ki kétszer is, támadásban pedig kidobjuk az oldalvonalon túlra a labdát, másodszor viszont Harsányi befutás után eredményes emberhátrányban. Eggert büntetőjét Mikler Roland kivédte – aki Tatait váltotta –, így a szélső nem döntötte meg Lars Christiansen rekordját. A dánok már visszavonult, legendás balszélsője 23 büntetőt lőtt be egymás után a 2008-as Eb-n, amely a dánok sikerével ért véget. Nagy Kornél talpról eredményes, Lindberg pedig hetesből. Harsányi csípett el egy dán indítást, és Mocsai Tamás lerohanás végén megszerezte első gólját. 8–14

26–30. perc:  Schuch Timuzsint is kiküldték két percre a szlovén bírók, Nikolaj Markussen, a dán torony egyből büntetett. Lékai kétszer is ügyesen tört be emberhátrányban, először ő maga fejezte be, másodszor pedig az általa kihasznált hetest Harsányi értékesítette. A büntetőket tekintve (is) azonban a dánok jóval előrébb járnak, Lindberg másodszor sem hibázott. Még nagyobb baj, hogy emberelőnyben két gólt kaptunk. Nagy Kornél belemenése után dán időkérés, amit már nem követ újabb gól, ám a hátrányunk így is túl nagynak tűnik. Kapusaink 22 lövésből négyet védtek ki. 11–18

31–35. perc: Eladott dán labdával kezdődött a második félidő, és egy Landin által kivédett Nagy Kornél-lövéssel folytatódott. Ezután a két jobbátlövő, Söndergaard és Nagy László dobott egy-egy gólt. Harsányi hetesből, Iváncsik Gergő lerohanásból volt eredményes, Eggert pedig a szélről a kaput sem találta el. Nagy László góljával 4–0-s rohanást produkáltunk. 15–19

36–40. perc: A dánok rendezték soraikat, Lindberg és René Toft Hansen sem képes hibázni. Nagy Kornél is megszerezte harmadik gólját, majd kiállítást harcolt ki, ám Harsányi így is csak nagyon kiszorított helyzetből tudott kapura lőni, védett is Landin. Kivédekezett támadások után Harsányi, majd Nagy László használta ki, hogy nem állt még fel a dán fal. Ulrik Wilbek is érzi, hogy rendet kell tennie játékosai fejében, időt kért. 18–21

41–45. perc:  Háromszor is támadtunk a kétgólos különbségért, harmadszor Harsányi ziccert hibázott, Eggert bezzeg kilőtte a hosszú alsót.  Újabb gyors lerohanás és dán ziccer után újra öttel megy az ellenfél. Lékai gólt lőtt, Zubai pedig kiállíttatta Mikkel Hansent, jó támadás volt. Sajnos emberelőnyben is gólt kaptunk, ám Nagy László gyorsan válaszolt.

46–50. perc: Markussen csuklott össze Zubai érintésére, beállónkat egyből kiszórták a szlovénok. A széleken továbbra is parádéznak a dánok, ezúttal Eggert talált be. Nagy Kornél betörés után mattolta Landint, majd Iváncsik hetest és kiállítást harcolt ki. Jannick Green kivédte Harsányi hetesét. Császár már nem hibázott a büntetővonalról. 22–25

51–55. perc: Lindberg tizedik góljára Nagy László válaszolt. Császár cunderrel dobott be egy újabb hetest Greennek, így hosszú  idő után újra csak két gól volt a csapatok között, de Markussen egyből visszaállította a háromgólos különbséget. 24–27

56–60. perc: A langaléta dánról lefordult Szöllősi, mehet két percre a padra, Császár pedig belőtte a hetest.  Hosszan támadtak a dánok emberhátrányban, majd Mikler védett. Nagy góljával egyre jövünk fel másfél perccel a vége előtt. A dánok teljesen passzívan támadtak vagy fél percig, de tehették... Végül Möllgaard a szélről eldönti. 26–28

Dánia elődöntős, a mieink számára véget ért a világbajnokság.