A The Banker brit pénzügyi magazin az UniCredit Bank Hungary Zrt.-nek ítélte Az év bankja Magyarországon díjat, egyebek mellett azért, mert a pénzintézet a külső kihívások ellenére is növelni tudta adózott nyereségét 2014-ben - olvasható a magazin honlapján.
A folyóirat idén 152 országban osztotta ki a legjobb banknak járó díjat, amelyet szerdán adtak át Londonban.
Patai Mihály, az UniCredit Bank Hungary elnök-vezérigazgatója a magazin honlapján olvasható tájékoztatás szerint elmondta: a legnagyobb kihívás a lakáscélú devizahitelek forintosítása és a hitelesek törvény által előírt kompenzációja volt mind logisztikai, mind pénzügyi szempontból; mindez az UniCredit banknak 107 millió euróba került.
További nehézséget okozott az alacsony kamatkörnyezet és a "kormány és a bankszektor közötti feszült viszony", amely vélekedése szerint a következő években is folyamatos kihívást fog jelenteni.
Mindezek ellenére az UniCredit Bank Hungary tavaly 16 milliárd forintra növelte adózott nyereségét az egy évvel korábbi 6,5 milliárd forintról, valamint jelentősen csökkentette költségeit és a nem teljesítő hitelek arányát 1,3 százalékponttal, 16,7 százalékra mérsékelte.
Az UniCredit bank tavaly a hatodikról a harmadik legnagyobb magyarországi bankká növekedett mérlegfőösszeg alapján, amely 2235,7 milliárd forintot tett ki - olvasható a magazin honlapján megjelent cikkben.
Az UniCreditnek az esemény kapcsán kiadott sajtóközleménye szerint a The Banker kutatócsoportja minden ország esetében összeállítja a meghatározó bankok listáját, és felkéri őket, hogy vegyenek részt a díjakért folyó versenyben. Ehhez minden banknak nevezést kell benyújtania, amelyben szerepelnie kell aktuális pénzügyi adataiknak, és részletesen válaszolniuk kell a működéssel, technológiával, innovációval és a marketingtervekkel kapcsolatos kérdésekre is - írják.
Az elbírálást egy szerkesztőbizottság végzi, a benyújtott nevezések, a "The Banker's Top 1000" listája és a magazin szerkesztőinek személyes piacismerete alapján - olvasható az UniCredit tájékoztatásában.