Két évvel ezelőtt az első magyarországi dolgozz otthonról napot a Telenor és a Microsoft külföldi minta alapján szervezte meg, de nagy volt a hazai érdeklődés. A Telenor szerint a magyarországi közönség nyitottsága nem véletlen, hiszen a rugalmas munkavégzés kultúrája a munkáltatók és a munkavállalók számára egyaránt előnyös.
A szellemi munkát végzők körében világszerte és Magyarországon is egyre gyakoribbak az olyan atipikus foglalkoztatási formák, ahol az irodai, fix munkaidőben végzett munka keretei fellazulnak. Egyre több vállalat bátorítja dolgozóit arra, hogy alkalmanként otthonról tevékenykedjenek. Az önállóan dolgozók igényeit kiszolgálva több közösségi munkatér, co-working iroda nyílik, és egyre elterjedtebb vállalkozási formává válik a merőben új cég- és munkakultúrát képviselő startup is.
"A dolgozz otthonról nap 2014-ben már nemcsak az otthoni, hanem a tetszőlegesen megválasztott, a munkavégzéshez legideálisabb körülményeket jelentő helyszíneken történő munkavégzésre buzdít: dolgozz bárhonnan!" - olvasható a közleményben.
A távoli munkavégzéssel megtakarítható az utazási idő, amit az emberek például a családra vagy kikapcsolódásra fordíthatnak. Ha a munkatársak szabadon megválaszthatják a számukra kedvező munkahelyszínt, körülményeket, és szabadabban oszthatják be idejüket, az nem csak a munka hatékonyságát növelheti, hanem a kollégák és a munkáltató közötti bizalmat, jó kapcsolatot is erősíti - hívta fel a figyelmet a Telenor, hozzátéve: fontos szempont, hogy az utazások mennyiségének csökkentése a környezetet is óvja.
Az így megtakarított szén-dioxid-kibocsátásról a dolgozz otthonról nap alkalmából fejlesztett, a Természetvédelmi Világalap (WWF) Magyarország szakemberei által hitelesített széndioxid-kalkulátor segítségével bárki közelítő adatokat kaphat a program weboldalán.
forrás: MTI
kép: http://richpoi.com/