A Mazsihisz honlapján olvasható, hogy választási szabályzatuk értelmében a közgyűlésen újabb jelölteket is lehet állítani, akiket a szavazólapra fel kell venni. A mai rendezvényen az elnökön kívül két alelnököt és nyolc vezetőségi tagot is választanak.
A Mazsihisz május 12-i budapesti közgyűlésén - csatlakozva Zoltai Gusztáv ügyvezető igazgatóhoz - bizalmatlansági indítványt terjesztett elő maga ellen Feldmájer Péter. A 89 voksból kettő volt érvénytelen, 49-en fejezték ki bizalmatlanságukat Feldmájer Péterrel szemben, így távozott az elnöki posztról. Zoltai Gusztáv ellen csak 32-en szavaztak, így megmaradt a pozíciójában.
Zoltai Gusztáv az MTI-nek adott május 12-i interjújában elmondta, hogy a választással kapcsolatos teendőket Kiss Henriett, a jelölő és választási bizottság elnöke, a zuglói körzet delegáltja fogja össze.
Feldmájer Péter, a Mazsihisz leváltott elnöke az MTI-nek korábban arról beszélt, hogy a szervezet közgyűlésén ellene elhangzott kritikák minden ésszerűséget nélkülöztek, indulatokat tükröztek, és mindössze tízzel többen szavaztak ellene, mint mellette, tehát öt emberen múlott az elnöki tisztsége, és ha újból voksolnának a közgyűlés résztvevői, nem biztos, hogy ugyanolyan eredmény születne, mint először.
Utalt arra is, hogy miután távozott a Mazsihisz elnöki posztjáról, nincs magyar alelnöke a Zsidó Világkongresszusnak (WJC). Mint mondta, az elnökválasztás győztese automatikusan a WJC egyik alelnöke lesz. Munkássága egyik eredményeként értékelte, hogy elérte: legyen egy mindenkori magyar alelnöke a zsidó világszervezetnek.
Az index.hu és az mno.hu egyebek mellett arról írt, hogy a gyanú szerint Feldmájer Péter 2007-ben a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány előző kuratóriumának tagjaként a holokauszttúlélők kárpótlását intéző Claims Conference nevű amerikai szervezettel olyan szerződést hozott tető alá, amely miatt jelentős károk érhették a közalapítványt, valamint a kárpótlásra jogosult magyarországi túlélőket.
forrás: MTI