Délutánonként néhány órán át kifutójában már bárki megnézheti az anyja, Angele mellett vígan futkározó állatot. A látogatási idő rövidségére azért is szükség van, mivel a kiselefántoknak az embergyerekekhez hasonlóan pihenniük kell délután - mondta el Persányi Miklós, az intézmény főigazgatója pénteken az MTI-nek.
Születése után az egész ország aggódott a kiselefánt egészségéért, illetve azért, hogy kialakuljon végre közvetlen kapcsolata anyjával és szopni kezdjen, mostanra viszont a páros tökéletes viszonyban van, elválaszthatatlanok. A mesterségesen táplált elefántok egytizede elpusztul, ezért az első 48 órában aggodalomra adott okot, hogy az állat ignorálta anyját - fejtette ki a főigazgató.
Angele-t a szekértők megfigyelés alatt tartják, az anyaméh egy része ugyanis még nem távozott el. Persányi szerint akár hetekig is eltarthat, míg a folyamat befejeződik. Legvégső megoldás lehet a műtéti út, ezt azonban mindenképpen szeretnék elkerülni.
A főigazgató utalt arra, hogy a közeljövőben több új állattal is gyarapodhat az állatkert állománya. Kiszsiráf születik, új orángután érkezik, sőt, egy gundi is ideköltözik. A budapesti állatkertben még sohasem járt faj egy különleges észak-afrikai rágcsáló, a Szavannaházban kap helyet.
Persányi szerint elképzelhető, hogy a Moor-gazellák és a kuszkuszok után tavasszal a nyala antilopok is szaporodásnak indulnak. Heteken belül kikelnek a szürke gém, a flamingó és a pelikánok fiókái. Utóbbiakból a tervek szerint a Hortobányi Vadasparkba is kihelyeznek példányokat, hogy önfenntartó állományt alakítsanak ki.
Persányi Miklós utalt arra is, hogy esély van az ázsiai oroszlánok állományának gyarapodására is, részleteket azonban nem árult el.
forrás: MTI