Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke az MTI-nek azt mondta, a BKV tárgyalói semmilyen konkrét ajánlatot nem tudtak tenni, az üzleti tervet 122 milliárd, illetve 115 milliárd forintos verzióban készítették el, a főváros mint tulajdonos pedig a 115 milliárdos büdzsét szeretné elfogadtatni.
Ez azt jelenti, hogy a BKV nem tud béremelést biztosítani, de a 122 milliárdos költségvetésben is csak 3 százalékos emelés szerepel, amely az infláció mértékét sem követi - hangsúlyozta az érdekvédő.
A szakszervezetek ezek után megfogalmazzák konkrét követeléseiket, ha ezután sem lesz elmozdulás, akkor kitűzik a sztrájk időpontját, amelyről Gulyás Attila egyelőre nem kívánt nyilatkozni.
Nemes Gábor, az Egységes Közlekedési Szakszervezet vezetője az MTI-nek elmondta, azzal, hogy a BKV vezetése semmilyen ajánlatot nem tudott adni, valós sztrájkveszélyt okozott. A szakszervezeti vezetők szerint akkora az elégedetlenség a dolgozók között, hogy bármikor úgy dönthetnek: "minden mindegy alapon", egyik napról a másikra beszüntetik a munkát.
forrás: MTI