NBI: A Veszprém nyolcgólos sikerrel vágott vissza a Szegednek

Az MKB Veszprém a férfi kézilabda-bajnokság 20. fordulójában visszavágott a Szegednek a 9. fordulóban idegenben elszenvedett 31–24-es vereségért, ezzel vesztett pontok tekintetében is megelőzte a Tisza-partiakat, így gyakorlatilag eldőlt, hogy Carlos Ortega együttese nyeri meg az alapszakaszt.

1.FÉLIDŐ

1–5. perc: Mikler – Prodanovics, Ancsin, Sulc, Zubai, Larholm, Vadkerti összeállításban a Szeged kezdte a mérkőzést. A Veszprém felállása: Fazekas – Császár, Sulic, Nagy L., Schuch, Terzic, Ugalde. Fazekas védésével kezdődött a találkozó, majd a támadásban Schuch helyére érkező Iváncsik Tamás szerezte az első gólt. A hazaiak védekezése rendkívül összeszedett volt az első percekben, Fazekas újabb védést mutatott be, Frantisek Sulc mellélőtt, Nagy László a túloldalon viszont beállóból betalált. 2–0

6–10. perc: Hat perc elteltével sem született meg az első szegedi gól, Renato Sulic viszont ziccerben előzékenyen szolgálta ki Cristian Ugaldét, aki nem is hibázott. A vendégek részéről a jobb szélre lesodródó Ancsin Gábor volt először eredményes. Nagy László betörés után szerezte meg a második gólját, amire gyors egymásutánban három találat érkezett: Sulctól, Császártól és Rajko Prodanovicstól. 5–3

11–15. perc: Császár Gábor a gólja után a kapufát találta el, amit követően Prodanovics gyors indulás végén pattintott Fazekas lába mellett a kapuba. A Veszprém védekezést váltott, és átállt 5+1-es védekezésre, Császárral a zavaróban. Jonas Larholm nem hibázta el a meccs első hetesét, Sulic rossz lövése után a Szegednek tehát esélye volt az egyenlítésre. 6–5

16–20. perc: Az egyenlítés nem jött össze, Ugaldénak viszont igen az indulás utáni gyors gól. Az újabb lerohanás végén Sulic szolgálta ki ismét a spanyol szélsőt, akinek labdája ezúttal kipattant a bal oldali kapufáról. Skaliczki László 7–5-nél időt kért. Larholm betörésével csúnyán megetette a veszprémi védelem közepét, az egyenlítés viszont passzív játék miatt újra nem jött össze a Picknek. A Chema Rodríguez elleni szabálytalanság miatt Czina József kapta a találkozó első kétperces büntetését, az emberelőnyt a spanyol irányító használta ki betörés után. 8–6

21–25. perc: A Szeged okosan játszott emberhátrányban, hosszan és a végén góllal, amelyet Balogh Zsolt szerzett. Chema hetest harcolt ki, Iváncsik Tamás lövése után viszont Mikler Roland kirúgta a labdát. Iman Dzsamalit is kiállították a játékvezetők a túloldalon, Larholm büntetőből egyenlített. Carlos Ortega pedig úgy érezte: itt az ideje letenni a T betűt a zsűriasztalra, időt kért. A Veszprém időkérése után Chema Rodríguez révén szerezte vissza az előnyt a hazai csapat, nem sokkal később pedig jött egy újabb szegedi kiállítás, ismét Czina. 9–8

26–30. perc: Nagy László megállíthatatlanul tört be emberelőnyben, majd Császár hetese után ismét három volt a Veszprém előnye. Skaliczki László újra időt kért, ám a tanácsok kiosztása előtt a játékvezetőket is helyretette, aminek sárga lap volt a „jutalma”. Sulc lövése után a kapufa segítette ki a hazaiakat, Laluska Balázs ziccerét védte Mikler, ezt követően azonban jött egy belemenés, ami után Schuch Timuzsin dobott gólt. Sulc a mezét levéve tiltakozott a játékvezetőknél, kétperces büntetést ért a sajátos performansz. Balogh Zsolt emberhátrányból újra betalált, Dzsamali pedig a kapufa segítségével szerezte meg az első gólját. A Veszprém 13–9-re vezetett a szünetben.

2.FÉLIDŐ

31–35. perc: A Veszprém a második félidő elején első támadásából ötre növelte előnyét Dzsamali révén, majd Sulc és Sulic talált a kapuba egymás után. Chemát két percre kiszórták, Antonio Pribanicot gyorsan meg is találta beállóban a Szeged, majd Prodanovics faragta tovább a hátrányt.
Kiegészült a Veszprém, Dzsamali átlövése ellen nem is volt ellenszer. 16–12

36–40. perc: Gödörbe került a Szeged, Császár, majd Nagy is gyors lerohanás végén talált be. Nagy Lászlót a Pribaniccsal szembeni szabálytalansága miatt kiállították a játékvezetők, majd pillanatokkal később Chema Rodríguez is mehetett a kispadra! Kettős emberhátrányban Ancsinról maradtak le a hazaiak, a túloldalon Gulyás Péter mellé lőtt, Fazekas viszont labdát fogott, Császár így kettős hátrányból futhatott ziccerben, és nem is hibázott. A Szeged pillanatok alatt szétesett, Laluska, majd Sulic is betalált egy percen belül, Skaliczki László pedig kihasználta utolsó időkérését. 21–14

41–45. perc: Pribanic kétpercese után Prodanovics talált be hátrányból. Erre Dzsamali felelt, az újabb indulásgól, Gulyás Péter találata után pedig már nyolc gól volt a különbség a két csapat között. Sulc az egyes és a kettes védő között használta ki a lyukat eredményesen. 23–16

46–50. perc: Gulyás újabb indulása végén Mikler ismét ziccert hárított. Két belemenés után Marinko Kekezovics pontos volt, majd Zubai harcolt ki hetest, a büntetővonalról Larholm a kapu mellé lőtt. Vadkerti Attila kapott két percet mezhúzásért, Laluska megpattanó lövése pedig utat talált a hálóba. Terzic kiharcolt hetese után a Mikler–Császár párharcból a szegedi kapus jött ki jobban. 24–17

51–55. perc: Sulic nyolcra növelte a hazaiak előnyét, ami után Terzic, majd Sulic is kiszállt két percre a csatából. Sulc használta ki az előnyt, ezt követően Carlos Ortega kért időt, hogy tisztázza az emberhátrányban játszandó figurát. Ziccerben Kekezovics ejtett mellé, amit Iváncsik Tamás büntetett rövid úton, majd Nagy László is nagy gólt ragasztott a jobb felsőbe. Ugalde lerohanása után pedig számolhatott a közönség, igaz, Prodanovics gyorsan tett róla gyorsan, hogy ne legyen teljes a matematikai felsorolás. 28–19

56–60. perc: Terzic hetest hibázott, Nagy Lászlót másodszor is kiállították, így tovább tudott faragni hátrányán a Szeged előbb Larholm, majd Pribanic révén. Laluska újra villant, amire Zubai felelt első gólját szerezve, a meccs utolsó gólját pedig Dzsamali érte el. A Veszprém 30–22-re legyőzte a Pick Szegedet, ezzel gyakorlatilag biztossá tette alapszakasz-elsőségét.

MKB Veszprém–Pick Szeged 30–22 (13–9)

forrás: NSO.hu