Ketomaa nyerte a lett Eb-futamot

Jari Ketomaa gyõzelemmel zárta a második Európa-bajnoki futamot.

A letteknél három naposra tervezett versenyen a finn már tegnap átvette a vezetést, melyet a mai napon senki nem tudott elvenni tõle.

Versenytársai, elsõsorban Craig Breen még véletlenül sem tudta megszorongatni Ketomaa-t, sõt egyre távolabb került a Fordos versenyzõtõl.

Az ír fiú végül 31 másodperces hátránnyal számolhatott a dobogó második fokán. "Nagyon tudok örülni ennek a második helynek is. Amiért jöttünk, azt megcsináltuk, hiszen tervünk az volt, hogy az élmezõnyben küzdünk majd a legjobb pozícióért. Most alul maradtunk, de a megszerzett pontok kárpótolnak."

A harmadik helyen már változás történt az elõzõ naphoz képest. Francois Delecour komoly nyomást gyakorolt a napot még harmadikként kezdõ Lukyanuk-ra, és végül a francia jött ki gyõztesként.

Delecour ugyan megelõzte versenytársát, ám az orosz pilóta még idõ elõtt feladta a küzdelmeket, ugyanis Mitsubishi-jének motor problémáival már képtelen volt áthaladni a célvonalon.

A Skodások Jan Cerny-nek sokat köszönhetnek, hiszen a fiatal csehnek köszönhetõen a Skoda sem maradt ki az élmezõny márkáiból. Ez a pozíció biztos volt Cerny számára – kockáztatnia nem volt érdemes, hiszen Delecour 15 másodperccel gyorsabb volt tõle.

Turán Frigyes lett a legjobb magyar versenyzõ az ERC második futamán. Zsíros Gáborral az oldalán az összetett 11. helyen fejezték be a 15 szakaszból álló versenyt. "Jó élményekkel tölt el az elmúlt három nap, ha visszagondolok rá. Sokat tanultunk, és az eredménnyel is kifejezetten elégedettek vagyunk." Mögöttük Szabó Gergõ következik 14-ként, míg Puskádi János és Lukács Kornél a 22. illetve a 23. lett.

A Rally Liepaja -Ventspils végeredménye:1. Jari Ketomaa/Kaj Lindström Ford Fiesta RRC 2:08:15.7