NB I: Döntetlent hozott az FTC-Győr rangadó

A Ferencváros hazai pályán 34–34-es döntetlent játszott a címvédő Győrrel a női kézilabda NB I szerdai szuperrangadóján.

1.Félidő

1–5. perc: A sötétmezes vendégcsapat kezdte a mérkőzést, és az első akció végén Pastrovics Melinda védett. A túloldalon Herr Orsolya állt a kapuban, és ő is védéssel mutatkozott be. Barátságos hangulatban indult a találkozó, az első sípszóra két percet kellett várni – Szekerczés Luca hetese után kirúgta a labdát Herr –, az első gólra további másfél percet, szerzője Kovacsics Anikó volt. A túloldalon Eduarda Amorim szorítása ellenére Tomori Zsuzsanna talált be, majd Kovacsics értékesített egy büntetőt. 1–2

5–10. perc: Lekics duplájával nőtt a győriek előnye, majd Szamoránsky Piroska dobott gólt és harcolt ki hetest, amit Tomori – mint a Krim elleni emlékezetes gólnál – a kapuba ejtett. Parádés volt Heidi Löke első gólja is, amikor egy bejátszás után egy kézzel kapta el a labdát, és háttal a kapunak dobta be. Beállóból Cifra Anita és Szamoránsky is bevette a kaput, egyenlített az FTC. 5–5

11–15. perc: Ambros Martín már tíz perc eltelte után időt kért, az első ETO-támadásnál ez nem használt, sőt a következőnél is védett Pastrovics, Rédei-Soós Viktória bombájával szemben azonban már tehetetlen volt. Dajka Bettina kiharcolt hetesét Tomori értékesített, majd újra Rédei-Soós villant. Tomori bombája a bal alsóban kötött ki, és Szucsánszki Zitának ugyan le kellett baktatnia a pályáról, mert vérzett a térde, ám Szamoránsky újabb góljával vezetett a Fradi. 8–7

16–20. perc: Állandósult a játék képe, hazai oldalon Lekics ellen nem volt ellenszer, a túloldalon viszont újabb beállógól született Cifra révén. Görbicz Anita Pastrovics lába között szerezte meg első találatát, majd Rédei-Soós vette be újra a kaput. Löke ziccerénél bravúrral védett Pastrovics, aki ezekben a percekben amúgy is remekelt, beállóból viszont már túljárt az eszén a norvég. 9–11

21–25. perc: Elek Gábor időt kért és nyugalomra intette lányait. Raphaëlle Tervel is pályára lépett a vendégeknél, Szekerczés ennek ellenére szép átlövésgólt szerzett, akárcsak Amorim a győrieknél. A brazil átlövő kapta a meccs első kétpercesét mezhúzásért, majd rögtön követte őt Löke is. A kettős emberelőnyt előbb Such Nelly használta ki a jobb szélről, majd Szamoránsky beállóból. 12–12

26–30. perc: Tomorit leblokkolták, Kovacsics szélről berepülős próbálkozása után viszont újra Pastrovicsban akadt el az ETO-támadás. Az FTC bal széléről Szarka Adrienn is bevette Herr kapuját, és megszületett Szucsánszki első gólja is. Amorim bombája után Görbicz verte meg egy az egyben Szekerczést, így egy perccel a szünet előtt újra egál volt. Jovanka Radicsevics megindulás utáni ejtése ismét a vendégeket juttatta vezetéshez, Tervelt viszont jogosan kiállították a játékvezetők. A Fradi egyenlítés helyett eladta a labdát, Radicsevicsnek pedig néhány másodperc is elég volt, hogy végigérjen a pályán, a szünetben így 16–14-re vezetett az ETO.

2. Félidő

31–35. perc: A második félidőre az ETO kapujába érkezett Katrine Lunde, akit gyorsan felavatott Szamoránsky. Két szép szélsőmegoldásra – Radicsevics és Vérten Orsolya – jött egy harmadik Kovacsicz Mónikától. Amorim hat méterről természetesen nem hibázott, ahogy Szamoránsky sem tudott továbbra sem rontani. Pörgött a meccs, Korsós Dorina és Vérten gólja után egyenlő volt az állás. 19–19

36–40. perc: Elveszített ETO-labda után Tomori vezette fel a labdát, ám Eduarda Amorim megállította, fejre mért ütésével gyakorlatilag letaglózta őt, teljesen jogos volt a piros lap! Tomori kicsit zokon vette az ETO-szurkolóktól, hogy még a padlón fekve is őt emlegetik, ezért miközben az ápoláshoz ballagott le hasonló stílusban szólt vissza a vendégeknek. De nem volt megállás, potyogtak a gólok: Radicsevics, Szamoránsky, Lekics és Tomori is betalált két percen belül – utóbbi kétszer is, csak hogy hangsúlyozza, nem lehet megfélemlíteni. Ambros Martín 22–21-as hazai vezetésnél időt kért.

41–45. perc: Löke egyenlített, majd Kovacsicz-cal szemben hetest harcolt ki (a szélsőt ki is állították), így Görbicz gólja után újra vezetett az ETO. Tomori is újabb büntetőt váltott gólra és Görbicz sem hibázott a vonalról. Lunde szólította fel nagyobb intenzitásra a társait, a védők azonban így is lemaradtak Tomoriról. Löke ziccert rontott, Kovacsicz pedig teljesen fölöslegesen kétszer is földre vitte Lekicset, így jött a két perc. 24–24

46–50. perc: Radicsevics, majd Szucsánszki szerzett újabb gólt, mielőtt egy felettébb érdekes közjáték zavarta meg a meccset, amikor egy hazai szurkolók a lelátóról ráesett az ETO kispadjára, Szepesi Ivettet ápolni kellett, de szerencsére az ijedtségen kívül nem esett baja. A kényszerszünet után folytatódott az egy gól itt, egy gól ott játék: Rédei-Soós, Szucsánszki, Lekics, Such volt a sorrend, Dajka révén pedig újra egyenlő volt! Lundét lecserélte Martín, és visszajött Herr, Tomori hetesét (Lekicset kiállították) viszont ő sem tudta védeni. 29–28

51–55. perc: Radicsevics átlövésből is gólt szerzett, majd Tomori és Rédei-Soós nyomatékosította jó formáját, és Such is betalált. Tomori újra bevette a kaput, kétgólos hátrányban pedig Martín újra időt kért – Lunde újra visszaérkezett a kapuba, a túloldalon pedig jött Alena Abramovics. Lekicset másodszor is kiállították, Szucsánszki lövését viszont védte Lunde. 32–31

56–60. perc: Rédei-Soós hátrányból egyenlített, Cifráról viszont lemaradt Tervel. Abramovics bemutatta az első védését, Tomori hetesből átejtette Lundét, Radicsevics viszont tartotta a győri reményeket. Lekics rossz bejátszást adott, így a Fradi kezében volt a meccs, ám a hazaiak eltotojázták a támadásukat, Radicsevics leindulása gólt eredményezett. Elek Gábor 37 másodperccel a meccs vége előtt, 34–34-nél időt kért. Szucsánszki lövését védte Lunde, de az FTC-nél maradt a labda, és még maradt 7 másodperc. Szucsánszki eladta a labdát, Tomori pedig nem engedte elvégezni a gyors szabaddobást, amiért járt a jogos piros, de gól már nem született.