EBEL: A zágrábi medvék ismét felfalták a Volánt

Az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság (EBEL) 42. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a Medvescak Zagrebtől. A horvát együttes ebben az idényben negyedszer győzte le a fehérvári csapatot.

1. HARMAD

A Volánnak ez volt a negyedik mérkőzése a Medvescak Zagreb ellen ebben a szezonban, a legutóbbi három találkozót rendre a horvát együttes nyerte meg. A fehérváriak kezdték jobban az összecsapást, többet volt náluk a korong, ám nem tudtak túljárni Michael Ouzas eszén. A 19. percben megszerezte a vezetést a Volán: Vas Márton Mihály Árpádhoz passzolt, aki a bal oldalon átvette a korongot, és a kapus lába között a hálóba vágta. 1–0

2. HARMAD

A második harmad hideg zuhannyal kezdődött a fehérváriak számára: 43 másodperc elteltével egyenlített a Zagreb, Adam Naglich talált be Munro hálójába. A vendégeknek megjött a lövőkedvük a gól után, élénkebben játszottak, és a 28. minutumban fordítottak Brandon Buck révén. Domen Vedlin egy ütközést követően megsérült, nem tudta folytatni a játékot. A második játékrész második tíz percére feljavult a Volán, három és fél perccel a harmad vége előtt ki is tudott egyenlíteni: Frank Banham távoli lövése a kapu felső sarkában kötött ki. A bírók a visszajátszás megnézése után adták meg a találatot. A harmad végén négy percig emberhátrányban játszott a Volán, ám az eredmény nem változott. 2–2

3. HARMAD

Paprikás hangulatban kezdődött a záró szakasz, a pályán és a lelátón egyaránt szinte tapintható volt a feszültség. A harmadban öt kiállítás is volt (három fehérvári, két zágrábi), az utolsó Volán-emberhátrány került a legtöbbe, hiszen a vendégek gólt ütöttek emberelőnyben: Curtis Fraser zseniálisa passzát Sasa Martinovic vágta a magyar kapuba. A hajrában hiába nyomott a Volán, Ouzas lehúzta a rolót, így a Medvescak ismét elvitte a pontokat Fehérvárról, a jelenlegi szezonban negyedik győzelmét aratva a magyar együttes ellen. 2–3