Pistorius gyorsabb, mint egy ló

Oscar Pistorius, a dél-afrikaiak művégtagokkal versenyző atlétája megnyerte azt a szerdai 200 méteres futóversenyt, amelyben egy ló volt az ellenfele.

A 26 éves, hatszoros paralimpiai bajnok sportoló a Maserati nevű arab telivérrel futott egy kört Dohában, a katari főváros Aspire elnevezésű sportközpontjában.

A szokatlan párharc annak a kampánynak a része, amely a fogyatékkal élők társadalmi beilleszkedését próbálja előmozdítani.

Oscar Pistorius idén az olimpián és a paralimpián is rajthoz állt, előbbin 400 méteren elődöntős volt, utóbbin 400-on és a 4x100-as váltó tagjaként aranyat, 200-on pedig ezüstöt nyert.

Nem a dél-afrikai atléta az első, aki egy négylábúval mérte össze az erejét: az 1936-os olimpia hőse, Jesse Owens, valamint az 1992-ben 100 méteren diadalmaskodó Linford Christie is versenyzett már ló ellen, ám mindketten kikaptak.

forrás : MTI/ sport24.hu